İnfografik tasarım siteleri bir görselin bir veya birden fazla bilgiyi görsele dayalı detaylı bir şekilde anlatılmış tasarımlar veya şablonlar bulunmasına yardımcı olur. İnfografik tasarımlar sade ve anlaşılabilir bir font ve arka plana sahip olur.

Hazırlanması zor değildir. Bilgisayar üzerinde bazı programlar ile yapılabilir. Online internet veya mobil üzerinden de yapılabilir. Bu yazımızda online, mobil yada bilgisayardan nasıl infografik tasarımlar yapabileceğimizi anlatacağım.

Aşağıda vereceğim sitelerin bazıları ücretli veya ücretsiz sürümleri var.

1- Canva

İçinde binlerce tasarım bulunmakta. Canva ile logo, banner veya bu makalemizin de başlığına da belirttiğimiz gibi infografik tasarımlar yapabilirsiniz. Çok hızlı bir şekilde tasarımlar yapabilirsiniz.

Canva ücretli bir platform olsa da ücretsiz versiyonu da bulunmaktadır.

Yorum Yapan Herkese Canva Pro Hediye Ediyoruz.

2- Venngage

Venngage, canva gibi ücretli ve ücretsiz paketleri bulunmaktadır. İçinde binlerce hazır şablon var ve hepsi düzenlenebiliyor. Sosyal medya hesaplarınızda paylaşabileceğiniz binlerce infografik görsel yayınlayabilir. Trafik veya takipçi kazanabilirsiniz.

Venngage ücretli bir platform olsa da ücretsiz versiyonu da bulunmaktadır.

3- Easel.ly

İnfografik Tasarım Siteleri

Easel.ly, broşür, ilan, kartvizit veya infografik tasarımlar bulabileceğin ve düzenleyebileceğin popüler bir tasarım sitesi bu sitede diğer siteler gibi her şey ücretsiz değil ücretli kısımları da bulunmakta ama hakkını veriyor diyebilirim.

Easel.ly benim de sosyal medya hesaplarım için kullandığım harika bir platform bu sitede kolaylıkla tasarımlar hazırlayıp paylaşabilirsiniz.

4- Piktochart

Piktochart, 2012 yılında kurulmuş ücretsiz ve abonelik ile alınabilecek hazır şablonlar ve editör barındıran bir tasarım sitesidir. Bu sitede de diğer tasarım siteleri gibi bir çok tasarım yapabilirsiniz bunlardan bazıları infografik, broşür, veya instagram gönderisi gibi birçok tasarımı kolaylıkla düzenleyebilir ve paylaşabilirsiniz.

Ayrıca bkz. WordPress Tema Seçimi Nasıl Olmalı ?

5- Infogram

Infogram da Piktochart gibi 2012 yılında kurulmuş bir tasarım sitesi isminde de anlaşılacağı gibi infografik tasarımların yoğunluk olduğu bir site bu sitenin ücretsiz bölümünde 10 tane projeye izin veriliyor gerisi için paket satın almanız gerekiyor.

Aylık en az 19 dolarlık paketi bulunmakta bu da ülkemizde biraz pahalı oluyor.

6- Visme

Visme listedeki en az popüler site olsa da içinde çok güzel eşsiz şablonlar bulunmakta Visme de ücretli abonelik ile alınabiliyor. Ücretsiz bölümünde 5 tane proje yapılabiliyor.

Abonelik alırsanız da dolar kuru olduğu için pahalıya denk geliyor.

Kaynak: İnstagram @kodpub

Author

2017 yılından itibaren makale yazarlığı ve web site yöneticiliği yapan sıradan bir insanım.

109 Comments

 1. Enes Cantürk Reply

  Canva ile kolayca tasarımlar yapabilirsiniz. Ben kullanıyorum, en yakın zamanda ücretli sürüme geçeceğim. Teşekkür ederim, diğer siteleri de deneyeceğim.

 2. Gerçekten çok yaralı bir blog. Ve yaptığınız çalışmalar hakikaten insanlara çok faydalı. Çok teşekkürler.

 3. Canva gercektende listedekilerin en iyisi diyebiliriz bir çok farklı şablon bulunmasıda ayrı bir mükemmellik.

  • Çol kaliteli bir siteniz var. Ve çok kaliteli bir yazi olmuş çok begendim. Reyting Tv olarak taktir ediyoruz.

 4. Özellikle Canva freelancer dünyasında çok rağbet görüyor . Eğer kullanmamışsanız bir şans vermenizi öneririm . Paylaşım için teşekkürler .

 5. Hocam çok başarılı bir inceleme olmuş.. Teşekkür ediyorum.. Şöyle bir geri bildirim de bulunmak isterim. Keşke tüm web siteleri için görsel hazırlasaymışsınız.. 4.5. ve 6. siteler olsa da olur olmasa da der gibi kalmış.. Naçizane tavsiyem onlara da görsel eklemeniz.

 6. Faydalı bir blog.Bütün yazılan siteler gerçekten işinizi rahatlıkla,kolaylıkla yapabileceğiniz sitelerdir.Konuda emeği geçen kişilere teşekkürler.

 7. Çok yararlı bir blog olmuş.Yaptığınız çalışmalardan ötürü teşekkür ederim gayet anlaşılır ve bilgilendirici.İnsanların okuyup bili sahibi olabileceği bir blog.

  • Önerileriniz gerçekten çok faydalı olmuş. Özellikle Canva çok amaçlı ve gerçekten profesyonel düzeyde kaliteli işler yapmanız mümkün.

 8. Ömür Can Reply

  Canva efsane bir uygulama. Özellikle instagram story ve post’ta bir çok çeşit özellik şablon tema ile mükemmel işler çıkarıyorsunuz. Diğer programlara göre bir çok özelliği de bulunmaz hint kumaşı cinsinden.

 9. Canva uygulamasının ücretsiz sürümünde bile harika tasarımlar yapabiliyorsunuz.
  Ayrıca bir çok farklı şablon bulunması da ayrı bir güzellik katmış Canvaya

 10. Çok güzel makaleler var her gün mutlaka birkaç makale okumadan kahvaltı yapmıyorum sizde denemelisiniz bence içerikler çok kaliteli

  • İleride çok iyi yerlere gelebilecek bir blog, çok iyi başlamışsınız, bütün ybstr ekibini tebrik ediyorum.

 11. Canva ücretsiz kullanıyorum ve çok memnunum kendisinden, canva gibi kullanımı kolay hangi siteleri kullanabilirim diye araştırırken bu blog a denk geldim diğer tasarım sitelerini de denemeye başlayacağım. faydalı içerik olmuş teşekkürler

 12. Kaç gündür araştırma içerisindeyim en net bilgiyi bu site vermiş. İlgilenen arkadaşın emeğine Sağlık . Mutlu Yıllarınız olsun .

 13. Selman arslan Reply

  Canvayı uzun süredir kullanıyorum ve gayet memnunum daha güzel işler yapacam

 14. Canvayı uzun yıllardır kullanıyorum. Diğer uygulamalara göre hem daha kolay hem daha pratik. Ücretsiz versiyonda bile bu kadar özelliğin olması ayrıca bir güzellik

 15. Yusuf emir ceran Reply

  Online tasarım siteleri gerçekten hızlı tüketim için uygun bir seçenek, özellikle de Canva, kullanarak temel işlerinizi hızlandırabilirsiniz. Bu arada diğer yazılara da göz attım gerçekten faydalı yazılar var.

 16. Canvayı yıllardır kullanıyorum. Diğer uygulamalara göre hem daha kolay hem daha pratik. Ücretsiz versiyonda bile bu kadar özelliğin olması ayrıca bir güzellik

 17. Eyüpcan Reply

  Güzel ve öğretici bir blog yüksek yerlerde olmayı hakediyor bir şey öğrenmek istediğimde ilk adresim burası teşekkürler.

 18. Canva gerçekten başarılı bir websitesi. Özellikle tasarımları ve ücretsiz hizmetleri ile adeta bir çok öğrenci ve bu iş ile ilgilenen kişilere yardımcı oluyor.

 19. Başarılı ve faydalı bir inceleme içeriği olmuş. Kaleminize, emeğinize sağlık. Takibe aldım, başarılarınızın devamını dilerim.

  • Canva güzel program diğer öneriler için teşekkürler

 20. Canva kullanım kolaylığı açısından, tasarıma yatkın olsun olmasın her türlü bireyin içersinde ki hazır şablonları kullanarak muhteşem tasarımlar ortaya koymasına olanak sağlar.

 21. Sezgin ASLANOĞLU Reply

  Canva ile harika ve mükemmel tasarımlar ortaya çıkaracağım için şimdiden heyecanlanmaya başladım bile. Bu işte profesyonel olduğunu idda edebilirim 🙂

 22. Çok yararlı bir blog olmuş.Yaptığınız çalışmalardan ötürü teşekkür ederim gayet anlaşılır ve bilgilendirici.İnsanların okuyup bili sahibi olabileceği bir blog.

 23. Hocam konu gayet başarılı canva dışında infogram kullanmıştım canva dışına çıkmak isteyen arkadaşlar için tavsiye ede bilirim iyi bloglar

 24. Bu dönemlerde gerçekten işimi çok çok fazlasıyla gören uygulamalar oluyor hepsi. faydalı bir yazı olmuş gerçekten ilgi ve alakaya teşekkürler…

 25. İçerikte bahsedilen tüm uygulamalarda artık bu tür tasarım işlerinin daha kolay ve hızlı olduğunu gösteriyor.
  İçeriği hazırlayan ekibe de ayrıca teşekkürler çok faydalı olmuş.

 26. Paylaşım için teşekkürler. Tasarım ile ilgilenenler için oldukça faydalı bir içerik olmuş. Canva’yı uzun süredir duyuyorum ve kullanmak istiyorum.

 27. Ben Canva kullanıyorum. Yazılarımda ekran görüntüleri haricinde canva ile tasarladığım görseller bulunuyor. Herkese öneririm 🙂

 28. yunusemre5454 Reply

  Siteniz çok güzel olmuş verdiğiniz bilgiler ayrıca çok iyi bahsettiğiniz uygulamalar gerçekten çok kullanışlı bende canva kullanmış biri olarak tavsiye ederim verdiğiniz bilgiler için çok teşekkür ediyorum başarılar.

 29. Canvayı uzun süredir kullanıyorum ve gayet memnunum daha nice güzel işlere.

  • GangstaBop Reply

   Çok faydalı bir yazı olmuş, paylaşımınız için teşekkür ederim hocam. Freelancer dünyasında canca gerçekten önemli bir yere sahip.

 30. Özellikle Canva freelancer dünyasında çok rağbet görüyor . Eğer kullanmamışsanız bir şans vermenizi öneririm . Paylaşım için teşekkürler .

 31. Gökberk Reply

  Yararlı blog, inceleme için teşekkürler hocam.

 32. Güzel hoş bir site olmuş başarılarının devamı dilerim

  • gökdeniz Reply

   Güzel ve faydalı bi blog daha başarılı olması dileğiyle Siteniz çok güzel olmuş

 33. Eren Bıçakçı Reply

  Hocam Öncelikle Bu Yararlı Konunuz için Teşekkür Ederim Canva Dışındaki diğer programları keşfettim sayenizde elinize emeğinize sağlık.

 34. İçerik olarak güzel paylaşımlar yapıyorsunuz. Web sitenizi takip etmekteyim, favori bloglarına herkesin almasını öneririm. Yeni paylaşımlarının gelmesi dileğiyle…

 35. Canva programını birçok projede tasarım yaparken kullanıyorum, kesinlikle tercih edilmesi gereken çok başarılı bir program. Paylaşım için teşekkürler.

 36. Konu hakkında bilgiler için teşekkürler hocam. Şimdiden başarılarının daim ve devamlı olmasını dilerim.

 37. gökdeniz Reply

  Paylaşım için teşekkürler. Tasarımlar için oldukça başarılı ve bir içerik olmuş. Canva’yı hiç kullanmadım merak ediyorum

 38. Photoshop gibi ağır ve kullanımı zor olan programlara karşı online çözümler hep bir adım daha önde olacak. Başarılı bir blog, yazının devamını da bekliyoruz 😊

 39. Emrah Altuntaş Reply

  Yararlı bir makale olmuş canva gerçekten kullanımı kolay arayüzü ile rahatça güzel tasarımlar yapabiliyorum.

 40. Bir sosyal medya editörü olarak Canva cidden aşırı faydalı oluyor, üstelik kullanımı çok basit

 41. Hocam Canva ile photoshop arasında ne fark var acaba? Birinde hazır görsellerin olduğu diğerinde ise oluşturulan görsellerde oynama yapmak mı? Bu arada yazınız harika olmuş. Ellerinize sağlık.

 42. Fatih Hikmet Reply

  Güzel paylaşım, çok teşekkür ederim. Canva gerçekten güzel bir site.

  • Canva aralarindaki en iyisi suphesiz fakat, cesitlilik acisindan digerlerini de ogrenmek cok faydali oldu. Dolarin yukselmesiyle hepsine birden sahip olmak biraz luks ama ucretsiz halleri de is gorur. Tesekkurler

 43. Elinize sağlık, yararlı blog. Takipte kalacağım. Canva hediyeniz de çok güzel düşünülmüş.

 44. Canva ücretsiz haliyle bile oldukça başarılı bir uygulama. Premium özellikleri ile de ortaya oldukça başarılı çalışmalar çıkabilir. Faydalı bir yazı olmuş teşekkürler.

 45. Semihalimi Reply

  Yararli bilgiler cok tskler paylasim icin bende canva kullaniyorum ve cok memnunum

 46. Aydın Anıl Taşoğlu Reply

  Canva programını bu kadar güzel detaylı anlattığınız için teşekkür ediyorum.

 47. Bu konuda gerçekten Canva en iyisi çeşitli projelerimde her zaman kullanmayı tercih ediyorum hızlı, pratik insanı yormayan cinsten herkese tavsiye ederim.

 48. Çok yararlı bilgiler. Aralarında ilk defa duyduklarım var. Teşekkür ediyorum, sağolun…

 49. Canva ile kolayca tasarımlar yapılabiliyor. Diğer sitelere de göz atmakta fayda var

 50. Youtube videolarımın kapak tasarımı için Canva’yı kullanıyorum. Gerçekten de izleyici kitlesini önemli oranda etkiliyor

 51. Magazin sitesi tarzı bir projem icin yeni canlı grafik ihtiyacım bulunmaktayı paylasımınızın isime yarayacagını dusunuyorum konuyu detaylıca inceleyecegim simdiden emeginiz icin tesekkur ederim.

 52. başarılı bir uygulama olmuş.İstediğiniz her şey yapabiliyorsunuz rahatlıkla.Premium ile tamamen kontrol sende

 53. Görsel tanımlama, kişiselleştirme vs için çok güzel açıklamalar olmuş. Özellikle canva kullanmayı sevdiğimiz pratik uygulamalar arasında yer alıyor. Güzel içerik, devamını bekliyorum.

 54. Listenin zirvesinde Canva olmasına hiç şaşırmadım gerçekten içeriği ile çok zengin, site deseniz çok kullanışlı fiyatlarda oldukça uygun.

 55. Canva çok kullanışlı bir tasarım programı. Bu sitede diğer faydalı içerikler ile birlikte anlatılması ve sunulması iyi olmuş. emeği geçen arkadaşlara teşekkürler.

 56. Çok güzel bir makale olmuş bu tarz yazıları okumaktan keyif alırım. Hediyeniz içinde şimdiden teşekkürler blogunuzu takibime aldim ara ara ziyaret ederim inşallah..

 57. Güzel bir yazı olmuş, keyifle okudum. Artık takip ettiğim sitelere bir yenisi daha eklendi emeğiniz için teşekkürler…

 58. Erdoğan Reply

  Bende bu tarz platformları araştırıyordum sizin yazınız denk geldi, emeğinize sağlık yararlı bir yazı olmuş.

 59. Çok faydalı bir içerik. Paylaşım için teşekkürler…

 60. Hakan İğde Reply

  Elinize sağlık çok güzel bir yazı olmuş, bu tarz programları araştıran biri olarak çok yararlı buldum.Takip ettiğim sitelerin arasına ekliyorum.

 61. Gerçekten çok yaralı bir blog. Ve yaptığınız çalışmalar hakikaten insanlara çok faydalı. Çok teşekkürler.

 62. Çok yararlı bir blog olmuş. Aradığım bilgilere ulaştım. Canva kesinlikle işime fazlasıyla yarayacak. Teşekkür ederim,

 63. puksasrub Reply

  Canva en beğenerek kullandığım tasarım sitelerinden biri. Özellikle sosyal medya hesaplarınız için içeriklerin dikkat çekici olmasını sağlamada önemli bir işlevi olduğunu söyleyebilirim.

 64. Zamanında bu konu hakkında araştırma yaparken karşıma pek çoğu çıkmıştı.Bu yazı da çok iyi kaynak olmuş.Canva’nın ücretsiz versiyonunu denedim tavsiye ederim.

 65. Sitelerimizdeki yayınlar için kendimiz tasarım yapmak istiyorsak canva bu konuda yardımcı oluyor. Teşekkürler.

 66. Amatör ama meraklı biri olarak çok faydalı bilgiler verdiğinizi söylemeliyim. Çok teşekkür ediyorum ve devamını bekliyorum.

 67. Tebrikler, Fikir gayet güzel olmuş. İnşlallah kazandırır. Blogunuzu da takibe alıyorum. Güncel kalır umarım 🙂

  • Öncelikle merhabalar. Değerli paylaşımınız için teşekkürler. Bence hem fiyat konusunda hem de içerik konusunda canva benim gözümde diğer rakiplerine göre öndedir. Başarılarınızın devamını diliyorum.

 68. Okuduğum kadarıyla çok detaylı ve açıklayıcı bir biçimde belirtilmiş. Devamını büyük bir heyecan içerisinde bekliyor ve tekrardan okuyor olacağım. Elinize sağlık, çok başarılı.

 69. Öncelikle merhabalar.
  Hem fiyat konusunda hem de içerik konusunda Canva benim için diğer rakiplerine göre öndedir. Değerli paylaşımınız için teşekkürler. Başarılarınızın devamını diliyorum.

 70. Beyza Uzunhasanoğlu Reply

  Canva’nın ücretsiz sürümünü bile yıllardır kullanıyorum, çok faydalı bir yazı olmuş tebrik ederim.

 71. Eren Sever Reply

  Canva programını birçok projede tasarım yaparken kullanıyorum, tercih edilmesi gereken çok başarılı bir program. Paylaşım için teşekkürler.

 72. Furkan Öztekin Reply

  Canva’yı uzun süredir kullanıyorum. Sunumlarımı hazırlamak için gerçekten çok işime yarıyor, çok kullanışlı ve basit. Herkese tavsiye ederim. Paylaşamınız için teşekkürler.

  • Harika bir yazı olmuş. Başarılarınızın devamını dilerim. Canva’yı kullanacaktım bu yazı da aracı gibi bir şey oldu. Teşekkür ederiz 😊

 73. Canva yeni keşfettim, gerçekten çok pratik ve kullanışlı olmuş. Paylaşımınız içinde teşekkür ederim.

 74. Uzun zamandır aradığım bir yazıydı, böylesine temiz ve düzgün anlatılmış bir yazı gerçekten beni çok mutlu etti. Artık bu sitenin uzun süreli bir takipçisi olacağım!! Canva’yı da çok sevdimmmmm..

 75. canva çok güzel bir uygulama bizi bilgilerdirdiğiniz için çok teşekkür ederim.yazı bir çok eksik bilgiyi tamamlıyor.

 76. Canva’yı uzun bir süredir kullanıyorum, çok kullanışlı bir program. Derslerim için powerpoint sunum tasarımlarımı, instagram reklam post ve storylerini Canva’dan hazırlıyorum. Herkese tavsiye ederim

 77. Canva’yı yeni keşfettim veçok kullanışlı bir program olduğunu yeni anladım. Post yapımında ve tasarımlarımda kullanıyorum. Herkese tavsiye ederim.

 78. Canva uygulamasını uzun zamandır birçok alanda tasarım yapmak için sıkca kullanıyorum gerçekten çok pratik ve çok kullanışlı. Herkese tavsiyemdir.

 79. Sosyal medya için post hazırlamak için Canva çok kullanışlı bir program. Üstelik çok fazla seçenek var kendi tasarımlarınızı oluşturabiliyorsunuz.

 80. Canva’yı yeni keşfettim veçok kullanışlı bir program olduğunu yeni anladım. Post yapımında ve tasarımlarımda kullanıyorum. Herkese tavsiye ederim.

 81. İçindeki birçok seçenek ve kolay kullanımıyla canva en çok kullandığım programlar arasında, tasarım yapmak isteyen herkese tavsiyemdir.

 82. Mustafa Şevket Berkeşoğlu Reply

  Hocam gerçekten ellerinize sağlık. Çok faydalı bir konu olmuş. Sosyal medya hesaplarım için tasarımlar yapıyordum önerileriniz çok işlevsel oldu. Teşekkür ederim 🙂

 83. Sitenizdeki içerikler bu içerik kadar faydalı öğrenciler için biçilmiş kaftan bir blog yaratmışssınız. Canva üyeliği tasarımlarım için çok işime yarayacak şimdiden teşekkür ederim.

 84. Azat Deviren Reply

  Hocam ellerinize sağlık , müşterinin ilgi odağını kendi tarafınıza çekmeyi işlemini çok başarılı bir şekilde gerçekleştiriyorsunuz… Sayenizde sosyal medya platformlarında daha başarılı tasarım örnekleri sunabileceğim tekrardan teşekkürlerimi iletirim….

 85. Canva aralarindaki en iyisi suphesiz fakat, cesitlilik acisindan digerlerini de ogrenmek cok faydali oldu. Dolarin yukselmesiyle hepsine birden sahip olmak biraz luks ama ucretsiz halleri de is gorur. Tesekkurler

 86. Çağatay Reply

  Canva’yı uzun zamandır projelerimde kullanıyorum herkese tavsiye ederim

 87. Canva zengin içerik listesi ve kullanılabilirlik açısında gerçekten devrim niteliğinde bir proje daha profesyonel tasarımlar yapmak artık daha kolay

 88. faruk güre Reply

  Canva güzel bir uygulama, siz de bunun gibi uygulamarı tanıttığınız için teşekkür ederiz

 89. Rıdvan Beşlioğlu Reply

  Canva benim de sürekli kullandığım bir uygulama ve gerçekten kullanım kolaylığı olsun içerik çokluğu olsun mükemmel bir program. Ve bu blog da çok yararlı olmuş çok teşekkür ederim iyi çalışmalar diliyorum

 90. İnfografik hazırlama siteleri saysinde sosyal medya hesaplarımıza kaliteli ve ilgi çekici görseller hazırlayabiliyoruz. Başta canva olmak üzere hepsi alanında iyi uygulamalar.

 91. Grafik ve infografik hazırlama siteleri arasında Canva ve Infogram’ı biliyordum. Sayenizde diğer siteleri de görmüş oldum. Yararlı bir yazı olmuş, teşekkürler.

Write A Comment