Yeni yıl yaklaşırken, birçok uzman önümüzdeki 12 ayda neler görebileceğimizi tahmin ediyor. Teknoloji dünyasında, teknoloji endüstrisine yön verecek ve şekillendirecek araçlar ve cihazlar var. Yükselecek teknoloji sektörleri bu liste tamamen araştırmaya ve tahmine bağlı bir makaledir.

Yapay zeka ve finansal teknolojideki gelişmeler, her ikisi de hızla büyüdüğü için yaygındır ve etkileri kesinlikle endüstrilerde hissedilecektir. Ancak teknoloji alanında manşetlere girebilecek başka alanlar da var.

Evden Çalışma Planı Devam Edecek

Korona virüs salgını, pek çok insanı kendi evlerinin rahatlığında çalışmaya başlamaya itti ve Zoom, Skype gibi video konferans uygulamalarını 2020’deki en beklenmedik artışlardan biri haline getirdi.

Önümüzdeki yıl işler yavaş yavaş normale dönse bile, artık kalıcı bir değişiklik olarak uzaktan çalışmaya geçiş olacak veya insanlar ofise her zaman gitmeye ihtiyaç duymayacak.

OnPay’e göre, küçük işletmelerin yaklaşık% 65’i, pandemiden sonra evden çalışma sürecini desteklemeyi planladıklarını belirtti ve bunu belirten kişilerin sayısı, 2020 başlarında bunu destekleyenlerden %21 daha fazla. Yani insanlar artık evden çalışma prensibini benimsemiş veya buna göre plan yapabildiğini gösteriyor bu istatistikler.

Fidye yazılımı saldırıları artacak

 Sektör uzmanları, 2021’in her CISO için iyi bir yıl olmayabileceğini, çünkü hem ulus devletlerden hem de bilgisayar korsanlarından fidye yazılımı saldırılarında beklenen bir artış olacağını tahmin ediyorlar.

 Bu tahmin, ağ performansı analiz şirketi Accedican’da siber güvenlik stratejisinden sorumlu Başkan Yardımcısı Michael Rezek’ten geldi.

 Peki bunun çözümü nedir? Ağ algılama ve yanıt çözümleri veya NDR yardımcı olabilir. Uygun kaynaklara sahip olmayan daha küçük şirketlere gelince, yönetilen savunma ve müdahale gibi yönetilen güvenlik hizmetlerine bağlı kalabilirler. Yükselecek teknoloji sektörleri

Solar PV teknolojisi bir hit olacak

yükselecek teknoloji sektörleri

Michigan Technological University’den Joshua M. Pearce, Ph.D.’ye göre, güneş fotovoltaik teknolojisi veya Solar PV, hem Amerika Birleşik Devletleri’nde hem de diğer ülkelerde rekor kıran bir yıl geçirecek.

Pearce’e göre, PV maliyetleri o kadar düştü ki, işletmelerin, hanehalklarının ve kamu hizmetlerinin çoğu PV kurarak kar elde edebilir. MDPI’de yayınlanan bir araştırma, herkesin güneş PV kurarak paradan tasarruf edeceğini gösterdi.

Author

17 yaşında Yönetim Bilişim Sistemleri bölümüne ilgi duyan amatör SEO uzmanı.

Write A Comment