Kredi ve Yurtlar Kurumu yani KYK burs başvurusunun ne zaman yapılacağını öğrenciler an ve an takip ediyor. Başvuru Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından koordine edilecek. KYK başvuruları E-devet uygulamasından yapılabilecek ve 12 ayrı kurumun teyiti ile değerlendirilecek. kyk burs başvurusu ne zaman ?

KYK bursu örenciler tarafından büyük bir ilgi görüyor ve öğrenciler başvuru zamanını 4 gözle bekliyor peki KYK bursu ne zaman açıklanacak aşağıda ayrıntıları verdim.

kyk bursu başvurusu ne zaman

Öğrenci oldukları sürece devlet desteği almak isteyen kişiler bu süreçte KYK Burs başvurusu ve Öğrenim Kredisi alabilecekler.

Bizim yani öğrencilerin merakı sonucu KYK destek hesabı alttaki yorumu paylaşarak daha karar verilmediğini karar verildiyse de halen açıklamaya hazır olmadıklarını söylemeye çalışmışlar.

“Gelişme ve duyurulardan haberdar olmak için https://gsb.gov.tr internet sitemizi ve resmi sosyal medya hesaplarımızı takip etmeye devam ediniz. İyi günler dileriz.”

Bu notları paylaşarak kendi internet sitelerinden takip edebileceğimizi belirtmişler.

KYK Burs Başvurusu Hangi Tarihler Arası Yapılabilir ?

Geçen yıl başvuru süresi 5 gün olarak verilmişti bu yıl yoğunluk olmasın ve bazı uygulamalar çökmesin diye sürenin uzatılacağını düşünüyoruz ve ön görüyoruz. Eğer kısa bir süre verilir ise başvuru uygulumasın da çökmeler meydana gelebilir ve birçok kişi mağdur olabilir.

KYK Burs Başvurusu Ne Zaman ?

Önceki yıl 16 Ekim ve 21 Ekim tarihleri arasında yapılmıştı bu yıl da en geç 3 Kasım tarihine kadar KYK başvurularının başlaması planlanıyor. Kyk burs başvurusu ne zaman ?

kyk burs başvurusu ne zaman

KYK Bursu Ne Kadar ?

KYK bursu 2020 yılında 50 TL artarak 550 TL olmuştur peki diğer branşlara KYK bursu ne kadar:

  • Yüksek Lisans 1100 TL
  • Doktora yapanlara ise 1650 TL’dir

KYK Bursu Kimlere Verilir ?

  • Doktora öğrencilerine verilir
  • Yüksek lisans öğrencilerine verilir.
  • Lisans öğrencilerine verilir.
  • Ön lisans öğrencilerine verilir.
  • İki yıllık bir bölümden mezun olup, 4 yıllık bölüme geçenlere verilir.

KYK Öğrenim Kredisi Borç Erteleme

KYK öğrenim kredisini E-devlet üzerinden erteleyebilirsiniz. Askerlik için ertelediğinizde Yİ-ÜFE oranları uygulanmaz fakat işsizlik, doktora veya yüksek lisans için ertelerseniz Yİ-ÜFE oranları ödenecek miktara yansıtılır.

Author

2017 yılından itibaren makale yazarlığı ve web site yöneticiliği yapan sıradan bir insanım.

Write A Comment